پرسش های متداول

روش انتخاب ادکلن مناسب هر فصل

هر فصلی حس و حال مخصوص به خود را دارد و با آن رایحه های مختلفی همراه است. فصل بهار زمان تولد دوباره شکوفه های گل و گرمای ملایم است ، تابستان که گرما را با خود به همراه دارد رویش گل ها و گیاهان سبز همه جا را پر می کند، پاییز با رنگ های تیره تر و رایحه های مشک و نعناع هندی اشباع شده است و در سرمای زمستان  رایحه مرکبات ، وانیل و ادویه جات منعکس شده است.

بهار

بهار فصل آغازی دوباره است ، زمین شروع به گرم شدن می کند ، گل ها شکفته می شوند و درختان جوانه  می زنند و زمین دوباره سبز می شود به همراه رنگ های گونانی که ظاهر می شود. در این فصل انتخاب ادکلنی که بوی آن بازتاب حس بیداری دوباره و شادی را به همراه داشته باشد همانند رایحه گل موگه بهار ، پئونی (گل صدتومانی) و بنفشه بسیار مناسب است.

تابستان

در طول روزهای بلند و گرم تابستان که اغلب مردم بیشترین زمان خود را در بیرون از منزل برای جشن های مختلف یا همراه با خانواده خود سپری می کنند انتخاب ادکلن تابستانی که حس شاد ، شیرینی و جذابیت این فصل را داشته باشد و شامل رایحه هایی چون گل های تابستانی مانند گل رز ، و شکوفه های پرتقال ،به همراه مخلوطی از رایحه میوه های تازه همچون تمشک وهلو می شود ، می تواند یک ادکلن تابستانی بسیار دلپذیر باشد. به علاوه ادکلن های گرم استوایی با رایحه هانیساکل ، گل های جزیره ای و نمک دریایی هم می تواند تداعی گر روزهای شاد و تعطیلاتی که در کنار ساحل زیر نور آفتاب سپری شده ، باشد.

 پاییز

همانطور که برگ های پاییزی رنگ عوض می کند و از درخت میریزد ، مناظر و فضاهای سبز هم تغییر رنگ می دهند و بیشتر با رنگ های قرمز تیره ، نارنجی و قهوه ای اشباع می شوند. ادکلن هایی که رایحه آنها تند  و در ترکیبات خود  مشک ، چوب صندل ، عنبر و یاس را داشته باشد  برای این فصل بسیار مناسب است.

زمستان

مرکبات و رایحه دیگر میوه ها در زمستان بازتاب بسیار خوبی دارد و با خود تعطیلاتی همچون کریسمس را به همراه دارد. ادکلنی را انتخاب کنید که بوی آن تداعی گر این تعطیلات می باشد و رایحه آن شامل میوه هایی چون انار ، پرتقال و یا دانه وانیل باشد. رایحه های تند می تواند با قدرت بیشتری در طول ماه های گرم عمل کند اما ملایمت و گرمای خاصی به هوای خشک زمستان می دهد. سعی کنید ادکلنی را انتخاب کنید که نت های تند دارچین و هل را در ترکیبات خود داشته باشند. همانطور که فصل ها تغییر می کند ، ادکلنی که متناسب با این تغییرات باشد را انتخاب کنید.

.
تفاوت بین پیور پرفیوم و ادوپرفیوم ، ادو تویلت و ادکلن چیست ؟
در واقع تفاوت آنها در مقدار مواد یا غلظت چربی است ، در پیور پرفیوم ( پرفیوم خالص )غلظت مواد بسیار شدید می باشد و به ترتیب کم شدن غلظت (بعد از پیور پرفیوم)، ادپرفیوم ، پس از آن ادتویلت و در آخر ادکلن است. برخی از کارخانه ها عطر جامد می سازند اگرچه که ثبات و استحکام آن ژل مانند است اما از نظر قوی بودن بو و مواد با پیور پرفیوم برابری می کند. ادتویلت و ادکلن قابل تعویض هستند مخصوصا درنوع بوهای مردانه مثلا ادکلن بعد از اصلاح حداقل مقدار چربی را دارد. غلظت که بیشتر باشد بو ماندگاری بیشتری دارد و کمتر از آن استفاده می کنید.
تفاوت بین اسپلش و اسپری چیست ؟
در بوی آنها مطلقا تفاوتی وجو ندارد. تنها تفاوت آن دو در روش استفاده آنها می باشد. اگرچه که یک بطری اسپری تمام مدت مهر و موم شده اما ممکن است عمر طولانی مفیدی داشته باشد. تصمیم گیری بین انتخاب اسپری و ادکلن کاملا شخصی می باشد و الویت بندی آن بر اساس سلیقه هر فرد است.
تستر چیست ؟
تستر ها نسبت به عطر و ادکلن هایی که در جعبه های فانتزی تعبیه شدند ،تخفیف بیشتری دارند و اگر شما به این جعبه ها نیازی نداشته باشید تستر ها بسیار مناسبند. آنها 100% قابا اطمینان و معتبر هستند و دقیقا همانند ورژن ارجینال خود می باشند ، اگرچه که معمولا در میز پیشخوان فروشگاه ها در یک جعبه سفید ساده می باشند قرار می گیرند ، اما گاهی اوقات آنها جعبه سفید یا درب ندارند. صرفه جویی در بسته بندی به این معنی است که شما بیشتر می توانید صرفه جویی کنید!!
چرا برخی آقایان ترجیح می دهند از ادکلن استفاده کنند و برخی دیگر از افتر شیو (لوسیون بعد از اصلاح)؟
لوسیون افتر شیو Aftershave معمولا با سوزش همراه است و به بسته شدن روزنه های پوست کمک می کند. افتر شیو بالم Aftershave Balmمعمولا تسکین دهنده پوست است ، ژل افتر شیو Aftershave نیز همین خاصیت را دارد اما پوست را به همان خوبی که بعد از سوزش تیغ صورت تراشی نرم می کند، خنک و سرد می کند .
منظور از نت های عطر چیست ؟
عطرها از رایحه های مختلف زیادی تشکیل شده اند ، که به آنها "نت" می گویند. نت های اولیه بسیار سبک با ماندگاری کوتاه مدت هستند( 5 الی 10 دقیقه) ، نت های میانی بعد از استفاده غالبا 15 دقیقه بعد آشکار می شوند و ماندگاری آنها یک ساعت وگاهی بیش از آن می باشد، نت های پایانی (یا اصلی) که اجزا و عناصر سنگین تری تشکیل شده اند، ماندگاری طولانی تری دارند ، معمولا چندین ساعت است.
چگونه از خراب شدن عطر و ادکلن جلوگیری کنیم ؟
همه آنها باید در جای خشک و خنک نگهداری شود و دور از تابش نور خورشید ، چون نور آن باعث می شود تعادل عناصر و اجزاء ترکیبات عطر مختل شود . به دلیل تضمین عمر طولانی این محصولات سعی کنید آنها را حتی الامکان در جعبه خودشان نگهداری کنید.